Airsoft-yhdistykset, seurat ja yhteisöt

Suomesta löytyy kymmeniä järjestäytyneitä aktiivista viikkotoimintaa järjestäviä airsoft-yhdistyksiä ja vielä suurempi määrä erilaisia keskenään airsoftia pelaavia kaveriporukoita. Olemme listanneet tähän tärkeimmät nettisivut airsoft-harrastuksesta kiinnostuneille. Mikäli paikkakunnaltasi ei löydy vielä pelaajayhteisöä, niin kannustamme sinua keräämään kaverisi kokoon ja paikallisen pelaajayhteisön perustamiseen!

Airsoft-tapahtumakalenteri

https://www.kuulaportti.fi/

Airsoft-keskutelua Facebookissa

Airsoft (Finland) https://www.facebook.com/groups/582571451833996/

Airsoft-keskustelua Discord keskustelusovelluksessa Airsoft-Finland kanavalla:

Liity Discord kanavalle: https://discordapp.com/invite/mD3A4Nh

Paikallisyhdistykset ja pelaajayhteisöt

Etelä-Karjala

Lappeenranta – Saimaa Airsoft ry https://saimaa-airsoft-ry.webnode.fi/

Etelä-Savo

Pieksämäki – Pieksämäki PMKsoft ry – https://pmksoft.com/
Savonlinna – Savonlinnan Airsoft ry – http://www.slnsoft.fi/
Mikkeli – Airsoft-Mikkeli Ry – http://www.airsoftmikkeli.fi/

Etelä-Pohjanmaa

Jalasjärvi – Jalasjärvi Airsoft ry – http://www.jvisoft.net/
Lapua Airsoft ry – https://airsoftlapua.webnode.fi/

Kainuu

Kainuusoft ry – http://kainuusoft.boards.net/

Kanta-Häme

Forssa – Pelaajarekisteri https://pelaajarekisteri.raja-airsoft.org/#page=1
Hämeenlinna Airsoft ry http://www.linnasoft.fi
Hämeenlinna – Junnusoft – https://www.atom-airsoft.fi/junnusoft/

Keski-Pohjanmaa

Kokkola – Airsoft Kokkola – https://www.facebook.com/airsoftkokkola/

Keski-Suomi

Keski-Suomen Airsoft ry – https://konstaronkko.com/ksairsoft/

Kymenlaakso

Kouvola-Airsoft ry https://kouvolaairsoft.weebly.com

Satakunta

Satasoft ry – http://www.satasoft.info

Uusimaa

Helsinki – Back Alley CQC – http://www.backalley.fi/
Järvenpää – Järvenpää-airsoft ry – https://www.jarvenpaa-airsoft.fi/
Karkkila – Espoo – Nurmijärvi – Uudenmaan Airosft Ry – https://www.uudenmaanairsoft.fi/
Kerava – ASA Airsoft Arena – https://www.airsoft-arena.fi/
Kirkkonummi – SKULLCLUB – https://www.facebook.com/KALLOKLUBI
Porvoo – Porvoon Seudun airsoft ry – https://porvooairsoft.weebly.com/
Espoo – Pew Pew – https://pew-pew.fi

Pirkanmaa

Tampere – Pirkanmaansoft ry – http://www.pirkanmaasoft.info/
Akaa – Akaasoft – https://www.toijalaari.fi/akaasoft/
Orivesi – Orivesi Airsoft Ry – https://www.orivesiairsoft.com

Pohjanmaa

Vaasa Airsoft Association ry – http://www.vaasa-airsoft.com/

Pohjois-Karjala

Joensuu Airsoft ry – https://www.joensuuairsoft.fi/

Pohjois-Savo

Iisalmi – Iisalmi Airsoft ry – http://www.iisalmenairsoft.com/
Kuopiosoft ry – https://www.kuopiosoft.fi/

Päijät-Häme

Hollola & Lahti: Hollola Airsoft: https://www.hollola-airsoft.fi/

Varsinais-Suomi

Salo – Salosoft – https://salosoft.net/
Sauvon seudun airsoft ry
Turku Airsoft ry – http://www.turkusoft.fi/

Airsoft-yhdistykset kartalla

Alla olevaan karttaan on koottu tietoa aktiivisista suomalaisista airsoft-yhdistyksistä.

Harrastajayhteisön ylläpitämä pelialuekartta

Atom Airsoft ei vastaa kartan sisällöstä. Karttaan voi pyytää päivityksiä Airsoft-Finland Discord kanavalla.