Kesälakki SA Original M05 on Puolustusvoimien virallisen mallin mukainen ja se on suunniteltu erityisesti kesäkäyttöön. Tätä mallia on hieman paranneltu armeijan malliin verrattuna, mustan hikinauhan alle ulottuva ja otsaa painava reunanauha on jätetty pois, muutos parantaa lakin ulkonäköä ja parantaa istuvuutta. Laadukkaasta ja kestävästä kankaasta valmistettu lakki tarjoaa erinomaisen mukavuuden kuumina päivinä. M05-maastokuvio takaa tehokkaan naamioinnin luonnossa. Säädettävän koon ansiosta lakki sopii useimmille käyttäjille. Kevyt ja hengittävä materiaali suojaa sekä auringolta että hyönteisiltä, tehden siitä täydellisen valinnan airsoftiin, metsästykseen, kalastukseen ja yleiseen ulkoiluun. Tämä lakki yhdistää kestävyyden ja käytännöllisyyden, tarjoten pitkäkestoista suojaa ja mukavuutta kesän seikkailuihin.
Pesuohje: Suositellaan käsinpesua. Jos haluaa pitää IR-ominaisuudet pesun jälkeenkin, niin muista käyttää pesuainetta, jossa ei ole optisia kirkasteita.
Materiaalit: 50% puuvilla, 50% polyesteri-sekoitetta
Koko:
Päänymäprysmitta senttimetreinä
S / 55-56 cm
M / 57-58 cm
L / 59-60 cm
XL / 61-62 cm
Pesuohje: Suositellaan käsinpesua. Jos haluaa pitää IR-ominaisuudet pesun jälkeenkin, niin muista käyttää pesuainetta, jossa ei ole optisia kirkasteita.
Valmistus: Suunniteltu Suomessa ja valmistettu Virossa
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.