Enhanced Polymer Magazine laadukkaista lisätarvikkeistaan tunnetun PTS:n uusi 150 kuulan polymeerinen sähköaseille (AEG) tarkoitettu mid-cap lipas. PTS:n lippaissa yhdistyy kaikki nykyaikaset ominaisuudet, joita voi airsoft-lippaaseen laittaa. Lippaan kuori on valmistettu Dupont polymeeristä ja sen kyljet on karhennettu hyvän otteen saamiseksi. Lippaan kyljistä löytyvöt myös uniikit levikkeet, jotka toimivat lippaan ohjureina lipaskuilussa. Ohjurit pitävät lippaat tiukasti paikallaan ja estävät lippaan heilumisen kuilun sisällä.
Silloin kun lipas on täysin ladattu lippaan replikaluotien alla olevaan ikkunaan ilmestyy oranssi merkki. Ilmaisimen ansiosta käyttäjä voi helposti todeta, että lipas on oikeasti täynnä pelitilanteessa.
Lippaan pohjalevy on suunniteltu siten, että lippaan kanssa ase on mahdollista tukea lippaan varassa maata vasten mahdollisimman hyvin. Lippaan pohjasta löytyy polymeerinen pääty, jonka takia asetta tuettaessa kontakti on aina tukeva, vaikka ase tuettaisiin liukkaalle pinnalle esimerkiksi sisätiloissa olevaa pöytää vasten.
Huomioithan, että mid-cap lippaan lataaminen vaatii lippaanlataajan. Tutustu lippaanlataaja valikoimaamme tästä linkistä: Lippaanlataajat.
Ominaisuudet:
- 150 kuulan kapasitetti
- Oranssi täyden lippaan indikaattori,
- Kuminen pohjalevy
- Valmistetty kestävästö DuPoint polymeerista
Lipas on yhteensopiva V2 gearboxia käyttävien M4/M16 yhteensopivia lippaoita käyttävien sähköaseiden kanssa. Lippaan yhteensopivuus on testattu seuraavien valmistajien tuotteilla:
- Tokyo Marui
- KWA
- PTS PDR-C
- PTS ERGs
- PTS Masada
- G&P AEG
- VFC 416
- Classic Army 416
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.